TEAMS ile bağlantı Kılavuzu

Bildiğiniz gibi artık Microsoft Teams ile derslerimizi yapmaktayız. Diğer yazılımlara göre Teams, gerçek bir sınıf özelliği sunması yüzünden tercih sebebimiz. Ancak ilk kurulum biraz komplike olabilir. Burada sizlere fotoğraflarla yapılması gerekenleri anlatacağım.

 1. Öncelikle teams’i indirip kurmak gerekiyor. https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-teams/download-app adresinden indirebilirsiniz: 2. Buradan, bilgisayarınıza veya cep telefonunuza kurabilirsiniz. Bilgisayarı tavsiye ediyorum ve bunu seçmenizi rica ediyorum. Şimdi gelen ekrandan İŞ VEYA OKUL u seçin:


 3. Seçince program size gelmeye başlayacak. Tarayıcınız “Kaydedelim mi, Çalıştıralım mı” diye sorarsa Çalıştır ı seçebilirsiniz. Böylece indirip kendisi çalıştıracaktır. Veya tabi inmesi bitince programı siz çalıştırabilirsiniz. Ekranda Hoş Geldiniz yazısı çıkacaktır.  • Sizden giriş yapmanızı isteyecektir. Beste Teacher tarafından verilmiş olan email adresi ve şifresini giriniz: 4. Bu aşamada Microsoft sizden girişlerin güvenli olması için bir “Doğrulayıcı” Program kurmanızı isteyebilir ve “14 gün bana izin ver” seçeneği sunabilir. Dilerseniz 14 günü seçebilir veya hemen doğrulama programını kurabilirsiniz — nasılsa eninde sonunda kurmaya zorlayacaktır sizi!

  Doğrulama programı Microsoft Authenticator ismindedir. Android kullanıyorsanız Google Play Store veya Apple kullanıyorsanız  Apple Store‘dan telefonunuza yükleyebilirsiniz.

  Özetle, programı kuruyorsunuz, çalıştırıyorsunuz, sonra bilgisayar ekranında size bir QR Kodu (şifreli bir resim gibi) gösterilecek. Telefonun kamerasını ekrana gösteriyorsunuz. Bir kod çıkıyor telefonda, o kodu bilgisayara yazıyorsunuz. Bu kadar!
  Bu program sayesinde, yetkisiz olanlar sizin yerinize giriş yapamayacak..

  Authenticator un kurulumu için bir kılavuz yazdık. Dilerseniz buradan o kılavuza erişebilirsiniz.

  Microsoft un da yazdığı bir kılavuzcuk var o da burada: https://support.microsoft.com/tr-tr/account-billing/microsoft-authenticator-uygulamas%C4%B1n%C4%B1-kullanma-9783c865-0308-42fb-a519-8cf666fe0acc  adresinde bulabilirsiniz.


 5. Tebrikler! Artık TEAMS in ana sayfası açılacak ve kayıtlı olduğunuz sınıfın sembolü solda çıkacaktır:


  Tıklayıp sınıfınızla ilgili bilgileri görebilir veya arkadaşlarınıza mesaj yazabilirsiniz.
  • Ders zamanı, Önce bilgisayar/tablet/telefonlarınızdan Microsoft Teams programını açmalısınız. Beste Teacher’ın size gönderdiği linki bilgisayarınızda tıklayınız:  • İlk kullanımda bilgisayar güvenlik duvarı ile ilgili bir uyarı gösterebilir — İzin Ver i seçip geçiniz..  • Bunu geçtikten sonra JOIN NOW veya ŞİMDİ KATIL düğmesine basabilirsiniz:  • Birdenbire beni karşınızda bulabilirsiniz 🙂 Hepimize iyi dersler!!